
Найголовніше в житті – це люди
Найголовніше в житті – це люди
Згідно з даними Міністерства оборони України, у 2015 році до Національної гвардії мобілізовано близько 104-ри тисячі військових. Кількість осіб, що воюють добровільно, становить ще кілька тисяч. У період активних бойових дій щотижня відбуваються ротації. Це дозволяє пораненим, втомленим бійцям відновити сили й отримати медичну допомогу. Рахунок тих, здоров’ю кого війна завдала незворотної шкоди, починається з сотень осіб.
Усі ці люди і їх сім’ї часто залишаються покинутими сам-на-сам із своїм горем. Куди їм подітися, якщо ті, кого вони захищали ціною власного здоров’я, відвернулись від них у момент, коли вони найбільше потребували руки допомоги?
Це запитання хвилює не лише українців. Поляк Маріуш Марковскі, співвласник реабілітаційного центру «Добрий брат», що знаходиться в самому серці Борів Тухольських, в Осєку, під Гданськом вирішив допомагати українським бійцям одужати після військових дій на Сході.
Маріуш Марковський розповідає, що українська війна відразу його глибоко ранила. Спочатку він допомагав солдатам, які перебували на фронті, а згодом зрозумів, що хоче допомагати ліквідовувати наслідки війни. Пан Маріуш жартує, що, як і Мартіну Лютеру Кінгу, ця ідея йому наснилася. Він з самого початку був впевненим, що план стовідсотково вітлиться в життя, що знайдуться люди, які вкладуть у це гроші. Коли проект був готовим, залишалося лише знайти тих, кого потрібно було б оздоровити. Пан Маріуш написав листа до Генштабу про те, що він пропонує безкоштовну реабілітацію українським військовим, і попросив, аби там склали список бійців. Потім був місяць мовчанки і очікування – відповідь так і не прийшла. Для пошуку військових довелося залучити власні зв’язки і згодом інформація вже була у благодійників «Доброго брата».
За два тижні до першого заїзду групи військових Маріушу вдалось назбирати всього 500 гривень, при тому, що лікування одного бійця вартувало 700 євро. Відмовити тридцятьом трьом військовим, у яких вже з’явилась надія на реабілітацію, пан Маріуш не зміг. Тоді зібрати необхідну суму йому допомогли українські та польські друзі.
Загалом у реабілітаційному центрі «Добрий брат» оздоровилось за чотири заїзди 90 українських військових. Тривалість їх перебування у центрі – 21 день. Після інтенсивних процедур вояки покидали милиці і впевнено стояли на своїх ногах. Це й було найбільшою радістю для пана Маріуша, який керується думкою, що найголовнішим в цьому житті є люди.
До слова, реабілітаційний центр «Добрий брат» може одночасно прийняти більше 35-ти військових. Один фізіотерапевт, що працює в центрі, може займатися максимум із вісьмома бійцями. Заняття проходять у спеціально облаштованому залі за індивідуальним підходом. Вартість реабілітації для одного українського вояка вартує близько 700 євро. Кошти збираються , як кажуть, «усім світом» — долучаються небайдужі благодійники як із Польщі, так і з України.
Волонтерка БФ «Добрий брат» Мар’яна Марчило
Електронні платежі
Надійний агрегатор платежів від Яндекс.
Виберіть зручний вам спосіб оплати.
Банківські реквізити
Одержувач БО БФ «Добрий брат»
Банк ПАТ КБ «Приватбанк»
р/р26004053138512
ЄДРПОУ39562351
МФО321842