Найголовніше в житті – це люди

Найголовніше в житті – це люди

Згідно з даними Міністерства оборони України, у 2015 році до Національної гвардії мобілізовано близько 104-ри тисячі військових. Кількість осіб, що воюють добровільно, становить ще кілька тисяч. У період активних бойових дій щотижня відбуваються ротації. Це дозволяє пораненим, втомленим бійцям відновити сили й отримати медичну допомогу. Рахунок тих, здоров’ю кого війна завдала незворотної шкоди, починається з сотень осіб.

Усі ці люди і їх сім’ї часто залишаються покинутими сам-на-сам із своїм горем. Куди їм подітися, якщо ті, кого вони захищали ціною власного здоров’я, відвернулись від них у момент, коли вони найбільше потребували руки допомоги?

Це запитання хвилює не лише українців. Поляк Маріуш Марковскі, співвласник реабілітаційного центру «Добрий брат», що знаходиться в самому серці Борів Тухольських, в Осєку, під Гданськом  вирішив допомагати українським бійцям одужати після військових дій на Сході.

Маріуш Марковський розповідає, що українська війна відразу його глибоко ранила. Спочатку він допомагав солдатам, які перебували на фронті, а згодом зрозумів, що хоче допомагати ліквідовувати наслідки війни. Пан Маріуш жартує, що, як і Мартіну Лютеру Кінгу, ця ідея йому наснилася. Він з самого початку був впевненим, що план стовідсотково вітлиться в життя, що знайдуться люди, які вкладуть у це гроші. Коли проект був готовим, залишалося лише знайти тих, кого потрібно було б оздоровити. Пан Маріуш написав листа до Генштабу про те, що він пропонує безкоштовну реабілітацію українським військовим, і попросив, аби там склали список бійців. Потім був місяць мовчанки і очікування – відповідь так і не прийшла. Для пошуку військових довелося залучити власні зв’язки і згодом інформація вже була у благодійників «Доброго брата».

За два тижні до першого заїзду групи військових Маріушу вдалось назбирати всього 500 гривень, при тому, що лікування одного бійця вартувало 700 євро. Відмовити тридцятьом трьом військовим, у яких вже з’явилась надія на реабілітацію, пан Маріуш не зміг. Тоді зібрати необхідну суму йому допомогли українські та польські друзі.

Загалом у реабілітаційному центрі «Добрий брат» оздоровилось за чотири заїзди 90 українських військових. Тривалість їх перебування у центрі – 21 день. Після інтенсивних процедур вояки покидали милиці і впевнено стояли на своїх ногах. Це й було найбільшою радістю для пана Маріуша, який керується думкою, що найголовнішим в цьому житті є люди.

До слова, реабілітаційний центр «Добрий брат» може одночасно прийняти  більше 35-ти військових. Один фізіотерапевт, що працює в центрі, може займатися максимум із вісьмома бійцями. Заняття проходять у спеціально облаштованому залі за індивідуальним підходом. Вартість реабілітації для одного українського вояка вартує близько 700 євро. Кошти збираються , як кажуть, «усім світом» — долучаються небайдужі благодійники як із Польщі, так і з України.

 

Волонтерка БФ «Добрий брат» Мар’яна Марчило

Електронні платежі

Надійний агрегатор платежів від Яндекс.
Виберіть зручний вам спосіб оплати.

Здійснити внесок

Банківські реквізити

Одержувач БО БФ «Добрий брат»

Банк ПАТ КБ «Приватбанк»

р/р26004053138512

ЄДРПОУ39562351

МФО321842

x

висилайте ваші листи за адресою
dobrybratfond@gmail.com