Олексій Кондрашов

Історія бійця

Олексій Кондрашов, родом із Дніпропетровщини, м.Кривий Ріг. До початку війни працював у автосервісі. Мобілізований у травні 2014 року. Боєць 40-го батальйону територіальної оборони. Пройшов Іловайськ, де й отримав поранення.

«Я був під Іловайськом, ми якраз виходили «зеленим коридором». Коли отримали наказ виходити, я був у вантажівці з речами. Йшли колоною, дуже довгою, до горизонту. А коли почався обстріл, наша машина з’їхала в кювет. Перша куля знайшла мене ще в машині: прострелила праву ногу. Але це поранення було легким. Ми з тими, хто вижив, вирішували куди відходити. Попереду був пагорб і ми рухались в його напрямку, але поранених, яких ми несли, розстрілювали дорогою. Я став повзти полем, відчув, як на обличчі щось натягнулося – нитка. Добре, що повз повільно. Відповз назад, вирішив вистрелити в міну, щоб ніхто не напоровся – і тут мене підстрелили. Біль був пекельним. Вколов собі нафлубін. Джгута і бинтів не було. Припідняв голову і за кілька хвилин зловив наступну кулю. Я гукав хлопців, але ніхто не відповідав мені. І тут я побачив росіян, метрів зо 200 від мене, які нишпорили по вцілілих машинах. Втрачати було нічого, нога набрякла, біль нестерпний, і я їх покликав. Надати першу медичну допомогу мені прийшов Всеволод Стеблюк із білим прапором «Червоного хреста». Йому росіяни дозволили возити поранених з поля на їх позиції».

Про перебування в полоні згадує так: «Сприйняли недружелюбно спочатку, розповідали про «фашистів і бендер». А потім російський комбат розповів, що вони не знали, куди їх везуть, і що вони не хочуть воювати з нами. Він казав нам, що не знав про те, що ми їдемо «зеленим коридором», то точно не стріляв би, а так у них був наказ – їде колона ворожої техніки, треба знищувати». У полоні провів два дні. Потім представники «Червоного хреста» доправили його та інших бійців до аеропорту, звідки вертольотом Олексій потрапив до Дніпропетровської лікарні. Пізніше лікувався у Вінниці.

 

Електронні платежі

Надійний агрегатор платежів від Яндекс.
Виберіть зручний вам спосіб оплати.

Здійснити внесок

Банківські реквізити

Одержувач БО БФ «Добрий брат»

Банк ПАТ КБ «Приватбанк»

р/р26004053138512

ЄДРПОУ39562351

МФО321842

x

висилайте ваші листи за адресою
dobrybratfond@gmail.com