Дмитро Ягельський

Історія бійця

22 травня 2014 року командир взводу снайперів 30-ї окремої механізованої бригади Дмитро Ягельський отримав завдання підсилити блокпости у напрямку Рубіжного і Сєверодонецька, а один блокпост ще й «посунути» ближче до лінії розмежування з бойовиками.

Коли його підрозділ прибув під Сєверодонецьк з Рубіжного повідомили, що на їх блокпосту вже годину триває бій, є жертви. Старший командир прийняв рішення направити підрозділ Дмитра на допомогу під Рубіжне.

Коли вони туди доїхали, блокпост був під щільним вогнем бойовиків. Щоб наші снайпери виявили ворога, Дмитро вирішив забігти в «зеленку» і стати «світлячком» — викликати вогонь противника на себе. Він перебігав від дерева до дерева, падав, повзав, періодично пострілюючи у напрямку бойовиків. Хитрість спрацювала — ворожі снайпери виявили себе. Наші хлопці примусили замовкнути принаймні три точки.

Бойовиків було значно більше, тому командир групи прийняв рішення відходити. І тут з’ясувалося, що невідомі спиляли дерева і перегородили українським бійцям відхід дорогою. Щоб прикрити відступ завісою Дмитро жбурнув димову шашку та несподівано впав, підкошений кількома ворожими кулями. Відчуваючи нестерпний біль, Дмитро глянув на ноги: стопа лівої ноги була неприродно повернута на 90 градусів, кров текла з кількох дірок. Він спробував повзти, але сил не було. Підбігли бійці, відтягнули Дмитра з-під вогню та ввели знеболювальне, але воно не діяло. Пораненого офіцера з півкілометра несли на руках, потім поклали до викликаного з Лисичанська реанімобіля та доправили до лікарні. Там лікарі витягнули з ноги Дмитра лише одну кулю і «запеленали» кінцівки в гіпс. Ця місцевість на той час знаходилась в руках сепаратистів – поблизу лікарні сепаратисти виставили свій блокпост, в кількох палатах лежали бойовики. На щастя, у лісі неподалік лікарні чекав командир медичної роти з машиною. Одна з медсестер вночі допомогла передати Дмитра і ще кількох поранених хлопців нашим військовим. Ще один медик із місцевої лікарні домовився з бойовиками, щоб хлопців пропустили через блокпост.

А потім розпочалася боротьба за життя молодого офіцера. Розтрощені кулями нижні кінцівки збирали з уламків спочатку в харківському, а потім у київському госпіталях. Закордонні лікарі, які приїздили консультувати наших медиків, не бачили перспективи в лікуванні Дмитра і пропонували ампутацію. Але з ними категорично були не згодні два українські військові травматологи Ігор Савка і Сергій Цивіна. Вони вірили у свої можливості та у мужність і витримку Дмитра. Загалом Ягельський переніс 37 оперативних втручань. У госпітальній палаті він отримав звання «капітан» та орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня з рук Президента України.

Електронні платежі

Надійний агрегатор платежів від Яндекс.
Виберіть зручний вам спосіб оплати.

Здійснити внесок

Банківські реквізити

Одержувач БО БФ «Добрий брат»

Банк ПАТ КБ «Приватбанк»

р/р26004053138512

ЄДРПОУ39562351

МФО321842

x

висилайте ваші листи за адресою
dobrybratfond@gmail.com