Валентин Цигульський

Історія бійця

Військовий льотчик, миротворець.

Навчався у Харківському національному університеті Повітряних Сил ім. І. Кожедуба. Після завершення навчання у 1998 році отримав направлення у місто Броди, Львівська область. Там служив у якості заступника командира 16-ї окремої бригади армійської авіації. З 2005 року чотири рази брав участь у миротворчих місіях в різних гарячих точках планети: три рази у Республіці Ліберія (2005, 2006, 2008) та в Демократичній Республіці Конго (2012).

В зону АТО був направлений у квітні 2014 р.
4 червня 2014 р. Валентин разом із штурманом-оператором Сергієм на вертольоті Мі-24 виконували бойове завдання під Слов’янськом та потрапили під обстріл з ПЗРК та крупнокаліберних кулеметів. Терористи поцілили у вантажну кабіну. Від вибуху вертоліт загорівся, частково відмовило управління. Валентину вдалося збалансувати машину та здійснити аварійну посадку.

Військовий був серйозно травмований, проте йому вдалось вибратись з палаючого вертольоту. Зібравши останні сили він зміг витягнути і товариша Сергія та викликати наземну групу евакуації. Спочатку їх доправили до Харкова, звідти Валентина — у Дніпропетровськ, а Сергія — до Києва.
Внаслідок падіння вертольоту Валентин отримав травму хребта, перелом двох хребців, опіки кистей обох рук, обличчя, лопаток.

Лікарі пропонували Валентину зафіксувати хребет металічними конструкціями, проте він відмовився, тому що це завадить йому продовжити  кар’єру льотчика. У «Доброму Браті» Валентин разом з реабілітологом Лукашем долав наслідки отриманих травм.

 

ВІДГУК ВАЛЕНТИНА ПРО РЕАБІЛІТАЦІЮ В ДОБРОМУ БРАТІ

 

 

 

Електронні платежі

Надійний агрегатор платежів від Яндекс.
Виберіть зручний вам спосіб оплати.

Здійснити внесок

Банківські реквізити

Одержувач БО БФ «Добрий брат»

Банк ПАТ КБ «Приватбанк»

р/р26004053138512

ЄДРПОУ39562351

МФО321842

x

висилайте ваші листи за адресою
dobrybratfond@gmail.com