12833424_966012913448280_1976058677_n

Кому ми допомагаємо

Пораненим бійцям ЗСУ, Нацгвардії, добровольчих батальйонів та волонтерам, які зазнали поранень під час бойових дій на сході України та потребують фізичної та психологічної реабілітації.


Хто ми

Небайдужі громадяни України та Польщі


Наша місія і завдання

Допомогти пораненим бійцям подолати наслідки поранень та психологічних травм і повернутися до повноцінного життя

Благодійний фонд «Добрий брат» був створений на початку 2015 року для реалізації українсько-польської громадської ініціативи для допомоги українським військовослужбовцям, які зазнали поранень під час бойових дій на сході України після повернення першої групи у листопаді 2014 року з польського рекреаційно-реабілітаційного центру «Добрий брат», який прийняв на реабілітацію першу групу поранених українських військових у складі 28 осіб. Тоді це була приватна ініціатива співвласника центру польського бізнесмена Марковського Маріуша, якого підтримали його однодумці з Польщі та України.
Ідея прийняти на реабілітацію українських військових виникла у Марковського М. восени 2014 року, коли на сході України точилися запеклі бої за Донецький аеропорт, а українські шпиталі були переповнені пораненими бійцями. Патріотично налаштовані громадяни гуртувалися, намагаючись усіляко допомогти своїм захисникам. Ідею п.Маріуша підтримали його друзі-однодумці і за кілька днів були зібрані потрібні на реабілітацію кошти. Командування ВДВ ЗСУ склало список військових , що потребували реабілітації, а командування Збройних сил Польщі забезпечило транспортування бійців до місцезнаходження реабілітаційного центру на півночі Польщі. Українська громада Польщі активно підтримує ініціативу і також долучається до ії реалізації.
Це був початок тієї справи, яку підхопили українські та польські волонтери і успішно продовжують до сьогодні. Ми – це команда небайдужих громадян Польщі та України, які переймаються долею України та її захисників. Серед нас бізнесмени, студенти, психологи, юристи, економісти, реабілітологи.
Починаючи з листопада 2014 року вже більше 100 бійців з неврологічними і ортопедичними захворюваннями пройшли реабілітаційну програму центру «Добрий брат». Крім того, ми співпрацюємо з українськими медичними закладами, які пропонують програми реабілітації військових. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо подолати наслідки страшної війни і повернути нашим хлопцям здоров’я і радість повноцінного життя.


Реабілітаційна програма “Добрий брат” для українських військових. Що це таке?

Реабілітаційний соціальний проект “Добрий брат” являє собою програму медичної і психологічної реабілітації українських військовослужбовців , які постраждали в ході бойових дій на сході України. Реалізація реабілітаційної програми відбувається на базі профільного рекреаційно-реабілітаційного центру “Добрий брат”, що знаходиться в містечку Осєк , воєводство Поморське, Республіка Польща. Центр спеціалізується на реабілітації пацієнтів з ортопедичними і неврологічними захворюваннями, дисфункціями опорного апарату, органів слуху і зору, фантомним болем. Військові, що проходять реабілітацію в центрі, отримують стандартний пакет реабілітаційних послуг, до складу яких входять водні процедури ( вихрові ванни нижніх і верхніх кінцівок, масажні ванни, сухий водний масаж, інш.), лазеротерапія, магнітотерапія, світлолікування (прилади Bioptron та Solux), кріотерапія, грязі, електротерапія і масаж класичний. Проте найважливішим компонентом програми є пакет додатковий, а саме так звана індивідуальна терапія з реабілітологом. Команда фізіотерапевтів, які працюють в центрі – це висококваліфіковані спеціалісти з магістерським ступенем, які володіють сучасними методиками реабілітації і мають великий досвід роботи в своїй галузі. Це справжні ентузіасти своєї справи, що мають на меті максимально допомогти хлопцям, працюючи з ними індивідуально від 1 до 3 годин. Завдяки такому підходу до реабілітації отримуємо фантастичні результати. Окрім цього забезпечуємо військовим професійну допомогу українських психологів , які супроводжують групу з України і працюють в центрі з нашими військовими на волонтерських засадах.


Україна-Польща

«Добрий брат» – це громадський українсько-польський благодійний проект по допомозі українським військовослужбовцям,які зазнали поранень в ході бойових дій на сході України. Починався він   як приватна ініціатива співвласника рекреаційно-реабілітаційного центру «Добрий брат» Маріуша Марковського, який восени 2014 року запросив на лікування в Польщу 28 українських десантників. Зреалізувати цю ініціативу стало можливим завдяки участі друзів Маріуша ( українців, поляків і росіян), які підтримали його задум і зібрали разом необхідні кошти.

Перебування першої групи українських військових в польському реабілітаційному центрі привернуло до себе увагу польських медіа і громадськості . Приватну ініціативу Маріуша Марковського підтримали польські волонтери, релігійні общини, українська спільнота , які долучилися до опікування військовими і збору коштів для наступної групи поранених українських військовослужбовців.

Добра справа не залишила байдужими і українців. Серед тих, хто підтримав проект – група львівських активістів на чолі з Тетяною Давидовською, яка від самого початку брала активну участь в реалізації програми психологічної реабілітації хлопців, супроводжуючи групи військових, а зараз розгорнула активну компанію по збору коштів для подальшої реалізації нашого проекту.

Коли у 2014 році на українську землю прийшла війна , перед кожним постало запитання « А чи стосується ця війна особисто мене?» І в залежності від усвідомлення власної причетності до долі країни і її захисників ми дали собі відповідь на нього

Дякуємо всім волонтерам, громадянам, підприємствам, організаціям і установам Польщі і України, які долучилися до програми допомоги пораненим українським військовослужбовцям і активно сприяють в її реалізації Незалежно від розміру внеску чи формату участі в проекті ваша допомога – це значний внесок в нашу спільну справу. Слава Україні!

Електронні платежі

Ви можете зробити благодійний внесок
за допомогою сервісу LiqPay.


Здійснити внесок

Банківські реквізити


Одержувач БО БФ «Добрий брат»

ЄДРПОУ39562351

Банк ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299

р/рUA313052990000026007040120548 (UAH)

Банк ПАТ "Кредобанк", МФО 325365

р/рUA453253650000002600101591504 (UAH)

x

висилайте ваші листи за адресою
dobrybratfond@gmail.com